Aby macierzyństwo było radością

Jeżeli twój dom wygląda jak po tornadzie, ty jesteś przemęczona, włosy tłuste, nie pamiętasz, kiedy miałaś na sobie czysty sweter, o makijażu nie wspominając. To znak, że czas najwyższy na zmianę, bo tak być dłużej nie może. Macierzyństwo to czas radości i cudownych chwil spędzonych z dzieckiem, ale też czas dla ciebie.

Okazuje się, że aby zadbać o własny dom nie potrzebujesz nawet pomocy męża. Liczy się przede wszystkim twoja dobra organizacja. Wykorzystuj każdą chwilę na to, aby ogarnąć rozwalone zabawki, poskładać pranie, czy powkładać naczynia do zmywarki.

Dziecko potrafi zająć się na chwilę przez jakieś piętnaści minut, a ty w tym czasie jesteś w stanie zrobić naprawdę wiele, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile. Jeżeli jesteś zmęczona nie wymagaj od siebie za dużo, połóż się wraz z dzieckiem na popołudniową drzemkę. Najlepszym sposobem na ogarnięcie powstałego bałaganu jest jedna wielka akcja sprzątania, a potem konsekwentne, systematyczne sprzątanie.

Zamiast w sobotę iść z dzieckiem na spacer wyślij na niego męża, a najlepiej poproś mamę, aby zabrała wnuczkę, a wy wspólnie dokonajcie porządku w domu. Od poniedziałku wdrażaj regularne sprzątanie, a zobaczysz ile to przynosi efektów. Wstawienie obiadu i jednoczesne śpiewanie dziecku, które siedzi w foteliku to doskonała zabawa.

Sprzątać kurze też możesz tańcząc, czy opowiadając bajkę. Tym sposobem nie tylko będzie pyszny obiad, porządek oraz zadowolone dziecko, ale zyskasz wiele cennego czasu dla siebie.