Charakterystyka drogowych ekranów akustycznych

Ekrany akustyczne stosowane przy drogach o dużym natężeniu są elementem krajobrazu, którego występowanie zwiększa się z roku na rok. Akty prawne określają odpowiednie poziomy hałasu występującego w środowisku, dlatego niezbędne jest jego niwelowanie. Istnieje kilka sposobów stworzenia ekranu akustycznego, który musi być odpowiednio zaprojektowany, według obowiązujących standardów. Osłony, które charakteryzują się odpowiednią i skuteczną redukcją hałasu nie są prostym do stworzenia elementem miasta.

Pod uwagę trzeba wziąć całe spektrum czynników, które praktycznie nigdy nie będą uniwersalne. Są to między innymi ukształtowanie terenu oraz inne przeszkody, źródło hałasu lub czynniki atmosferyczne. Najbardziej podstawowym i naturalnym sposobem redukcji hałasu jest stworzenie pasa zieleni. Jest to zdecydowanie najbardziej przyjemne dla oka rozwiązanie, niestety też najmniej skuteczne.

Do tworzenia takiego rodzaju wygłuszenia używa się najczęściej drzew iglastych, a także gęstych żywopłotów. Taki sposób stwarza sporą ilość problemów przy planowaniu, jak chociażby długi czas potrzebny na wyhodowanie rośliny o odpowiedniej wysokości. Kolejnym sposobem jest stworzenie wału ziemnego. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż posiada ono niezwykle duże możliwości redukcji hałasu, a dodatkowo nie pochłania dużej ilości pieniędzy.

Najczęściej takiego typu ekran usypuje się podczas budowania drogi, wykorzystując wykopaną ziemię. Ostatnim rodzajem ekranu akustycznego jest sztuczny ekran przeciwhałasowy. Są to instalacje odpowiednio zaprojektowane i stworzone ze sztucznych materiałów. Do zbudowania panelu można wykorzystać wiele przeróżnych materiałów, między innymi beton, szkło hartowane, polimetakrylan metylu, stal, PVC lub aluminium.

Są to jednak instalacje, które wymagają konserwacji.

oven manufacturer https://norminet.pl/produkty/przecinarki/przecinarki-budowlane/przecinarki-akcesoria,2,104730