DIY – farbowanie obrusów/malowanie wzorów

Kiedy ulubiony obrus już tak nie cieszy oka lub ulegnie jakiemuś zabrudzeniu, nie należy go od razu skreślać i skazywać na wyrzucenie. Monotonną lub podniszczoną tkaninę można czasem uratować, poprzez drobne zabiegi artystyczne. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i odpowiednie narzędzia, by w stary materiał tchnąć nowe życie! DIY (zrób to sam), czyli farbowanie i ręczne malowanie wzorów, może zupełnie odmienić obrus i sprawić, że będzie on jeszcze zachwycać przez długi czas. W jaki sposób można jednak odmienić wygląd zniszczonego lub nudnego obrusu? W domowym zaciszu można stworzyć prawdziwe cuda! Stare, wyblakłe obrusy da się ożywić poprzez przefarbowanie na inny kolor za pomocą specjalnych farb i barwników do tkanin. Bardziej kreatywne i obdarzone talentem artystycznym osoby mogą również skusić się na samodzielne ozdobienie obrusów rysunkami czy malunkami.

www.tbom.pl

Własnoręcznie wykonana grafika czy obraz na tkaninie z pewnością będzie wzbudzał podziw i sprawi, że materiał zyska całkiem nowe wartości. Ozdoby tego typu można zrobić za pomocą farb do tkanin, farb akrylowych czy specjalnych pisaków, przeznaczonych do malowania na tkaninie. Dla tych, którzy wolą nie eksperymentować ze swoimi zdolnościami artystycznymi, wspaniałą alternatywą mogą okazać się odciskane na materiale wzory. Można je uzyskać dzięki zakupionym wcześniej szablonom, bądź prostym stempelkom, zrobionym ze zwykłego ziemniaka. Możliwości jest naprawdę wiele, więc czasem warto dać ponieść się fantazji, by odmienić wygląd czegoś, co z pozoru wydawało się już tylko do wyrzucenia!.

https://www.mag-gaz.pl/nasze-produkty/kucheniki-gazowe-i-elektryczne/turystyczne/kuchenka-br2-palnikowa-2002-gpsm-parker https://www.baurundschau.ch/wie-sie-ihr-buero-fuer-effizienz-und-produktivitaet-einrichten/