Jak myć gryzaki?

Kiedy kupujemy dzieciom zabawki dokładamy starań, aby były jak najlepszej jakości i jednocześnie dopasowane do wieku. Jednak pamiętajmy, że podczas używania, zabawki nie tylko się niszczą, ale również się brudzą. A to oznacza, że powinniśmy wiedzieć jak o nie w prawidłowy sposób dbać. Z jednej strony po to, aby mogły jak najdłużej służyć naszemu dziecku, z drugiej żeby były zachowane w odpowiedniej czystości, co pozwoli nam uniknąć różnego rodzaju problemów zdrowotnych.

Gryzaki potrzebują specjalnej uwagi

Dzieci mają naturalną potrzebę gryzienia, szczególnie w momencie, gdy wyżynają się im zęby, a więc dziąsła bolą i swędzą. Dlatego też warto się zastanowić, w jakie gryzaki powinniśmy zainwestować, tak aby mieć pewność, że wybraliśmy taki, który najlepiej będzie pasował naszemu maleństwu.

Możemy wybrać drewniane, gumowe, żelowe, jak i plastikowe. Mogą być gładkie, wypełnione płynem, jak i z różnego rodzaju wypustkami. Warto się zaopatrzyć w kilka różnych gryzaków, tak aby nasze dziecko miało możliwość korzystać z tego, który najbardziej będzie mu odpowiadał w danym momencie. Ale warto również wiedzieć w jaki sposób dbać o takie gryzaki, tak aby jak najdłużej spełniały swoją rolę i jednocześnie, żeby nie stanowiły zagrożenia dla dziecka.

Dopasujmy do rodzaju

Jeśli chcemy mieć pewność, że w odpowiedni sposób dbamy o gryzaki, to warto pamiętać, aby sposób ich mycia dopasować do tworzywa, z którego są wykonane. Gryzaki drewniane czy plastikowe możemy umyć pod ciepłą wodą, a następnie dokładnie osuszyć.

Takie możemy nawet włożyć do gorącej wody i delikatnie zagotować, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że pozbędziemy się wszelkich zarazków. Gryzaki żelowe czy gumowe powinniśmy przetrzeć zwilżoną szmatką lub umyć pod ciepłą wodą. Tutaj jednak musimy pilnować, aby nie była ona zbyt gorąca, bo wówczas może się okazać, że taki gryzak ulegnie zniszczeniu, a tego z pewnością byśmy nie chcieli. Czasami oferowane są również gryzaki materiałowe, które spokojnie można wyprać, mając pewność, że po osuszeniu będą prezentowały się tak, jakbyśmy dopiero co je kupili. Pamiętajmy, że gryzaki nie tylko co chwilę lądują w dziecięcej buzi, ale również są dotykane brudnymi rączkami, jak i niejednokrotnie upadają na ziemię. To oznacza, że niezwykle ważne jest to, abyśmy wiedzieli w jaki sposób je myć.

Tak, aby utrzymywać je w odpowiedniej czystości, a jednocześnie żeby mieć pewność, że nic złego nie będzie się z nimi działo i na długi czas zachowają one swoją fakturę.