Mama niczym superbohater – lek na wszystko

Tak trzeba to głośno powiedzieć macierzyństwo czyni mamy superbohaterami, bez których świat by sobie nie poradził. Instynkt macierzyński, z którym my kobiety się rodzimy jest niezbędny w opanowaniu wszystkich tajników i problemów wychowawczych. Choć nie zawsze udaje nam się je pokonać w pierwszej fazie to i tak nie będzie błędnym stwierdzeniem, ze mama to lek na całe zło.

Bo kto by poradził sobie lepiej z zaśpiewaniem kołysanki maluszkowi, który nie umie zasnąć. Nie jest łatwo wpaść na to, że dziecko ma kolkę oraz wzdęty brzuszek, mama nie ma z tym problemu. Okres ząbkowania, pierwsze katarki, one zawsze mają najlepsze domowe sposoby na ulżenie w bólu.

Zresztą nie ma, co się dziwić przy mamie dzieci czują się bezpiecznie, więc jak coś je boli, po upadku, czy gdy się boją od razu słychać „ mamusiiiiiuuuuuuuu”. Opiekujemy się naszymi dziećmi pielęgnując je najlepiej jak umiemy. Wychowujemy je na silnych i odważnych ludzi.

Mamusia rozwiąże wszystkie problemy, troski i niejasności. Dodatkowo niczym superbohater w mgnieniu oka ugotuje jedzenie, wypucuje cały dom, wypierze pranie i w magiczny sposób poukłada je wyprasowane na półce. Poza tym potrafi stworzyć takie zabawy, o których nam się nawet nie śniło.

Kreatywne zabawy plastyczne to dosłownie magia, w kuchennych szafkach trzyma tajne składniki z których wyczaruje masę solną, a nawet klej. Niewątpliwe macierzyństwo to tylko i wyłącznie termin zarezerwowany dla mam, bo może tata ma dziecko, ale nie jest w stanie dać mu tyle co kobieta.