Niestandardowa jadalnia – kolorowe dodatki, obrusy w innych wariantach niż biały, czy kremowy, oryginalne wzornictwo

Jadalnia to miejsce, w którym cała rodzina zasiada codziennie do stołu. Musi mieć odpowiedni klimat i koniecznie stanowić pomieszczenie, w jakim przyjemnie jest spędzać czas na wspólnych posiłkach. Przyjęło się, że ma to być miejsce schludne, czyste, a jednocześnie eleganckie, dlatego najczęściej wybiera się do niego biały obrus oraz kremowe dodatki. Tymczasem uwagę najbardziej przyciągają niebanalne rozwiązania, stawiające na pewnego rodzaju oryginalność i wprowadzające zgoła odmienne zestawienia barw.

Oczywiście, biały, jako kolor uniwersalny, może stanowić podstawę wystroju. Do niego natomiast warto dobierać poszczególne dodatki, decydując się na jeden, góra dwa kolory. Wówczas zachowany zostaje dobry smak, a aranż nie wydaje się przesadnie przeładowany mnogością pomysłów. Każdy wystrój powinien zakładać mocniejsze akcenty w zdecydowanych, intensywnych barwach, takich jak czerwień, zieleń, turkus czy pomarańcz.

Do nich natomiast warto dobrać jakiś delikatniejszy kolor, który będzie ładnie współgrał z pozostałymi elementami i jednocześnie łagodził przejście tonalne między barwą wiodącą a bielą. Ciekawym pomysłem jest także wprowadzanie bogato zdobionych obrusów. Obecnie można wybierać spośród tkanin, przygotowywanych w rozmaitych stylach. Dla siebie znajdą coś zarówno osoby, preferujące tradycję i dosyć surowy wygląd pomieszczeń, jak i ci, którzy stawiają wyłącznie na nowoczesność.

Elementy mogą być bardzo wyraźne bądź stanowić tylko delikatne podkreślenie danego aranżu – wszystko zależy od indywidualnych preferencji właściciela domu.

https://texdekor.pl/pl/c/Posciel-Bawelniana/26 wykładziny hotelowe