Pierwszy trymestr ciąży

Pierwszy trymestr ciąży, to czas, który mija zdecydowanie bardzo szybko, głównie, dlatego, że wiele par dowiaduje się o ciąży stosunkowo późno. Nie spodziewają się, nie planują lub po prostu stracili już nadzieję.

Jednak okazuje się, że w brzuszku mamy już od kilku tygodni, a nawet i w trzecim miesiącu. Jest to, jak by nie było niebezpieczna sytuacja pod względem rozwoju dziecka, tym bardziej, gdy w tym okresie byłyśmy na diecie, czy na wielu zakrapianych imprezach.

Jednak najważniejszym w tym momencie jest fakt, dużego zapotrzebowania na kwas foliowy, który zapobiega rozwojowi wad cewy nerwowej, która jest konsekwencją powstawania groźnych i nie  uleczalnych chorób. Dlatego należy niezwłocznie udać się do lekarza, a także do apteki i zacząć spożywać kwas foliowy.

Dodatkowo ten pierwszy okres jest również trudny ze względu na występujące mdłości oraz zgagę, które nie sprzyjają prawidłowemu odżywianiu, a nawet powodują niechęć do jedzenia. Wobec powyższego w tym okresie należy szczególną wagę przykładać do wartościowych posiłków, jednak nie należy się zmuszać, bo to tez nie jest dobre.

Przede wszystkim teraz musisz dostarczyć maluszkowi witamin, które znajdziesz w warzywach i owocach, jedz szczególnie te zielone, bo mają dużo kwasu foliowego.Warzywa surowe stanowią doskonałą przekąskę, miedzy posiłkami, a nie tuczą jak słodycze.

Warto również zwrócić uwagę na produkty zakazane, których pod żadnym pozorem nie powinno się jeść w ciąży, jak surowe ryby, produkty pleśniowe, czy silne alergeny.

rehabilitacja koszalin