Tenis sportem elitarnym?

Nie wiedzieć czemu, niektóre sporty uważa się za dość elitarne i przeznaczone jedynie dla wąskiej grupy ludzi. Zrozumiałe jest, że w ten sposób zakwalifikuje się takie dyscypliny, jak wyścigi Formuły 1, ponieważ pojazdy, których się tutaj używa są piekielnie drogie i mało kogo na nie stać.

www.szanujprzyrode.pl

Jeśli jednak chodzi o takie dyscypliny, jak chociażby tenis, do uprawiania którego wcale nie potrzeba jakiś dużych pieniędzy, to ich elitarność może być tylko i wyłącznie umowna. Zdarza się, że ludzie grają w tenisa dla pewnego prestiżu.

Zdarza się to szczególnie w środowisku tak zwanych nowobogackich, którzy tylko z racji posiadanych pieniędzy chcieliby chyba zostać arystokratami. Trzeba jednak patrzeć na to z przymrużeniem oka, ponieważ w dzisiejszych czasach, żeby zagrać w tenisa, trzeba kupić sobie dobrą rakietę i dobre buty, a także zapłacić za użytkowanie kortu, ponieważ tego typu ośrodki sportowe nie są darmowe.

Jak widać, nie kosztuje to nie wiadomo jakich pieniędzy, chociaż trzeba przyznać, że dostęp do tej dyscypliny jest trochę utrudniony, a na osiedlach miast można by budować więcej kortów tenisowych, a nie tylko boiska piłkarskie i koszykarskie. W ten sposób z pewnością szybciej doczekalibyśmy się kolejnych wielkich mistrzów tej dyscypliny.

Obecnie sukces w niej mogą osiągnąć niemal wyłącznie osoby, które od dziecka miały do czynienia z rakietą, czyli właściwie były zapisane na treningi przez rodziców. Z pewnością, warto byłoby więc zainwestować pieniądze w rozwój takiej infrastruktury sportowej.

okularki pływackie Deskorolki fiszki