Ze smartfonem w chmurach

Miłośnicy urządzeń mobilnych z całą pewnością zainteresują się serwerami pozwalającymi na udostępnianie danych i aplikacji w chmurach obliczeniowych. Rozwiązanie to jest optymalne zwłaszcza dla użytkowników urządzeń mobilnych, w tym tabletów i smatfonów.

Czemu trzymanie danych i aplikacji w chmurze ma tak duże znaczenie w tym przypadku? Zarówno smartfony, jak i tablety wyróżniają się mniejszą wydajnością niż typowe komputery osobiste, a ponadto ich przestrzeń dyskowa jest znacząco ograniczona. W sytuacji, gdy chcemy zdalnie korzystać z wielu aplikacji i danych nie mamy możliwości bezpośredniej ich instalacji i obsługi z poziomu naszego urządzenia mobilnego.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie potencjału popularnych chmur obliczeniowych. Dane i aplikacje znajdują się na serwerze w chmurze, a z poziomu naszego urządzenia koncentrujemy się na tym, aby do tych danych uzyskać możliwie szybki i sprawny dostęp.

Najczęściej wykorzystując Internet mobilny, który jest w ofercie danego operatora. Czy taka organizacja pracy nie ma wad? Głównymi, a jednocześnie bardzo uciążliwymi momentami, w tak zorganizowanej pracy są momenty przesyłania danych.

Posiadając wolne łącze internetowe, a także słaby zasięg (np. gdy znajdujemy się w budynku, w małej miejscowości oddalonej od nadajnika), możemy spodziewać się nie lada trudności w komunikowaniu z naszym serwerem.

Obecnie jednak te zmartwienia są coraz rzadsze, ze względu na rozbudowę sieci teleinformatycznej, a także coraz większe limity danych w Internecie mobilnym.

https://kc.com.pl/