Odzyskiwanie danych i haseł

Zarówno w momencie wrzucania plików na serwer, a także usuwania ich z niego będziemy poproszeni o podanych danych do logowania. Dzięki temu zabezpieczeniu unikamy sytuacji, w której obca osoba usuwa nasze drogocenne zasoby. Jednak w niektórych przypadkach może być to nieco uciążliwe.

Z tego powodu na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które ułatwiają zarządzanie danymi na serwerze. Wyglądem aplikacje te przypominają tradycyjne menadżery plików i działają według podobnego schematu. Chcąc uniknąć każdorazowego logowania się na serwer, wystarczy, że wprowadzimy hasło i wszelkie niezbędne dane do autoryzacji do programu.

Wówczas to program bez naszej wiedzy będzie logował się na serwer, a my skoncentrujemy się tylko na odpowiednim zarządzaniu danymi. Ponadto warto wiedzieć, iż korzystanie z programów do obsługi serwera na porcie FTP, znacząco przyśpiesza proces kopiowania plików na serwer. W ten sposób uprościmy sobie całą masę pracy związaną z przechowywaniem danych na serwerach tradycyjnych.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy straciliśmy dane do logowania przed użyciem programu? Jak odzyskać dane nieumyślnie skasowane z serwera? W obu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z administratorem, który po pozytywnej weryfikacji pomoże w rozwiązaniu naszego problemu. Odzyskiwanie danych na serwerze nie różni się znacząco od odzyskiwania danych z naszego komputera domowego, ale należy mieć na uwadze fakt, iż w wielu serwerowniach jest to usługa płatna.

www.zywieckapilka.pl